+90 232 376 80 81
info@turklab.com.tr
ENFEKSİYON HASTALIK TESTLERİ

Tüberküloz (TB) TESTİ

Tüberküloz (TB) TESTİ

Ürün Broşürü

Bilgi Talep

Tüberküloz (TB), enfekte bir kişinin konuşmalarından, öksürmelerinden veya hapşırmalarından çıkan küçük damlacıkların solunması yoluyla yayılan gram-pozitif bir bakteriyel enfeksiyondur. Yetersiz havalandırma olan yerler, enfeksiyona maruz kalma açısından en büyük riski oluşturur.
Tüberküloz enfeksiyonuna neden olan Mycobacterium tuberculosis bakterisi en çok akciğerleri etkiler.

Tüberküloz önemli bir küresel sağlık sorunu olarak kabul edilmektedir ve hastalığın en ağır etkileri Güneydoğu Asya'da (%43), ardından Afrika'da (%25) ve son olarak Batı Pasifik'te (%18) görülmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü'nün açıkladığı son verilere göre dünya genelinde yılda yaklaşık 10 milyon kişiye Tüberküloz teşhisi konulmakta ve her yıl 1,5 milyon kişi tüberkülozdan ölmektedir.

Tüberküloz, dünyada ve birçok ülkede önde gelen hastalık ve ölüm nedeni olmaya devam etmektedir ve önlenebilir ve tedavi edilebilirdir. Erken teşhis ve tedavi çok önemlidir

KULLANIM AMACI
Türklab’ın Tüberküloz Testi, tam kan, serum veya plazma örneklerinde Mycobacterium tuberculosis antijenlerine karşı üretilen antikorların (IgG, IgM ve IgA izotipleri) kalitatif tespitine yönelik serolojik ve hızlı immünokromatografik bir testtir.

IgA, IgM ve IgG tamamen tespit edilir.
TB izotipleri tamamen tespit edilir.

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ

Hassasiyet: 85,0%
Özgünlük: 99,0%

ÜRÜN TEST TİPİ NUMUNE TİPİ OKUMA ZAMANI KİT BOYUTU KİT BİLEŞENLERİ
Adenovirüs KASET DIŞKI 10 Dk. 40 Test kaseti+pipet + seyreltici + kullanım talimatları.