+90 232 376 80 81
info@turklab.com.tr
ENFEKSİYON HASTALIK TESTLERİ

Anti-HIV 1/2 TESTİ

Anti-HIV 1/2 TESTİ

Ürün Broşürü

Bilgi Talep

HIV (İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü), vücudun bağışıklık sistemine, özellikle CD4+ beyaz kan hücrelerine (T lenfositleri ifade eden CD4) saldıran tek sarmallı, zarflı bir RNA virüsüdür. Korunan bölgelerdeki homolojiye rağmen, HIV-1 ve HIV-2 olmak üzere iki ana insan immün yetmezlik virüsü türü vardır. HIV-1 virüsü dört gruba ayrılır: M, N, O ve P. En yaygın grup olan M de dokuz alt türe ayrılır; A, B, C, D, F, G, H, J ve K.

Bir kişiye bulaştıktan sonra hastalığı iyileştirmek mümkün değildir. Ancak günümüzdeki tıbbi tedavilerle enfeksiyonun kontrol altına alınması ve hastalığın ilerlemesinin engellenmesi mümkün olabilmektedir.

Çoğu enfekte insan için grip benzeri semptomlar birkaç gün daha uzun sürer. Ancak asemptomatik hasta sayısının fazla olması nedeniyle HIV enfeksiyonu olduğundan emin olmanın tek yolu test yaptırmaktır.

KULLANIM AMACI

Türklab'ın Anti-HIV 1/2 Testi, insan serum, plazma ve tam kan numunelerinde HIV-1 ve HIV-2'nin (Tip 2) tüm alt tiplerine karşı üretilen antikorların kalitatif tespitine yönelik hızlı, immünokromatografik bir testtir.

Grup O dahil tüm HIV-1 (Tip 1) gruplarını tespit edebilir.

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ

Hassasiyet: 100%
Özgünlük: 100%

ÜRÜN

TEST TİPİ

NUMUNE TİPİ

OKUMA ZAMANI

KİT BOYUTU

KİT BİLEŞENLERİ

Anti -HIV 1/2

KASET

WB/S/P

15 Dk.

40

Test Kaseti + Pipet + Seyreltici + Kullanım Talimatları