+90 232 376 80 81
info@turklab.com.tr
ENFEKSİYON HASTALIK TESTLERİ

Adenovirüs TESTİ

Adenovirüs TESTİ

Ürün Broşürü

Bilgi Talep

Adenoviridae familyasının üyeleri olan Adenovirüsler, özellikle solunum yolunu, gözü ve gastrointestinal yolu enfekte etmek suretiyle orta ila ciddi arası hastalıklara yol açan zarsız, çift sarmallı DNA virüsleridir. Enfeksiyonlar her yaşta ortaya çıkabilir ancak gençlerde, özellikle çocuklarda oranı daha fazladır.

Ateş ve boğaz ağrısı, zatürree, akut bronşit ve akut gastroenterit gibi grip benzeri semptomlar genellikle Adenovirüs enfeksiyonu semptomları olarak görülür. Halihazırda kalp-damar veya solunum yolu hastalığı olan veya bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerin, daha şiddetli Adenovirüs enfeksiyonu geçirme riski daha yüksektir. Adenovirüs enfeksiyonları genellikle enfekte bir kişiyle yakın temas yoluyla veya fekal-oral yolla bulaşır.

Adenovirüsler 6 alt tür ve 40'tan fazla alt tip olarak sınıflandırılmaktadır. Enterik Adenovirüsler, özellikle tip 40 (Ad40) ve 41, rotavirüs enfeksiyonlarından sonra yılın her döneminde çocuklarda ishalin en yaygın nedenidir. Zahmetsiz testlerle enfeksiyonun erken teşhisi, semptomları hafifletebilecek bir tedaviye başlanmasında çok önemli bir role sahiptir.


KULLANIM AMACI
Türklab'ın Adenovirüs Testi, insan dışkısı örneklerinde Adenovirüs antijenlerinin kalitatif tespitine yönelik hızlı, immünokromatografik bir testtir.

Temiz ve güvenilir kullanım.
Önceden doldurulmuş seyreltici içeren numune toplama tüpü ile kullanım kolaylığı.

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ

Hassasiyet: 99,9%
Özgünlük: 99,3%

ÜRÜN TEST TİPİ NUMUNE TİPİ OKUMA ZAMANI KİT BOYUTU KİT BİLEŞENLERİ
Adenovirüs KASET DIŞKI 10 Dk. 40 Test kaseti + Pipet + Seyreltme Tamponlu Numune Toplama Tüpü + Kullanım Talimatları