+90 232 376 80 81
info@turklab.com.tr
ENFEKSİYON HASTALIK TESTLERİ

Anti-HCV TESTİ

Anti-HCV TESTİ

Ürün Broşürü

Bilgi Talep

Hepatit C, tek sarmallı, zarflı bir RNA virüsü olan Hepatit C virüsünün neden olduğu bir karaciğer enfeksiyonudur.
Hepatit C hastalığının şiddeti, akut, kısa süreli, hafif bir hastalıktan kronik, ömür boyu süren bir hastalığa kadar değişebilmektedir. HCV ile enfekte olmuş birçok insanda görülen kronik Hepatit C, karaciğer kanseri ve siroz gibi hayatı tehdit eden ciddi hastalıklara neden olabilir. Mevcut tedavilerle çoğu insan hepatit C hastalığının erken döneminde tedavi olabilmektedir.

Yüksek riskli gruplarda daha fazla bulaşmayı önlemek için hepatit C virüsü (HCV) enfeksiyonunun erken teşhisi çok önemlidir.

Hepatit C hastalığı, tüm DSÖ bölgelerinde ortaya çıkan dünya çapında yaygın bir hastalıktır. Yüksek sayıda kronik enfeksiyon vakasıyla en çok etkilenen bölgeler Doğu Akdeniz Bölgesi, Avrupa Bölgesi, Güneydoğu Asya ve Batı Pasifik Bölgesi'dir.

Küresel olarak yedi HCV genotipi ve 60'tan fazla alt tip tanımlanmıştır. 1, 2 ve 3 genotipleri en yaygın olanlardır ve küresel enfeksiyonların yaklaşık %60'ını oluşturmaktadır.


KULLANIM AMACI
Türklab’ın Anti-HCV Testi, insan serumu, plazma ve tam kan örneklerinde HCV genomunun korunmuş dizileri tarafından kodlanan proteinlere karşı üretilen antikorların kalitatif tespitine yönelik hızlı, immünokromatografik bir testtir.

Tüm HCV genotipleri tarafından kodlanan proteinlere karşı üretilen antikorları (HCV genomundaki Core, NS3, NS4 ve NS5 bölgelerinin en çok korunan kısımları) tespit eder.

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ
Hassasiyet: 100%
Özgünlük: 100%

ÜRÜN TEST TİPİ NUMUNE TİPİ OKUMA ZAMANI KİT BOYUTU KİT BİLEŞENLERİ
Anti -HCV KASET WB/S/P 15 Dk. 40 Test Kaseti + Pipet + Seyreltici + Kullanım Talimatları