+90 232 376 80 81
info@turklab.com.tr
TROPİKAL HASTALIK TESTLERİ

Dengue NS1, IgG/IgM Testi

Dengue NS1, IgG/IgM Testi

Ürün Broşürü

Bilgi Talep

Kandaki NS1 antikoru ile kombinasyon halinde IgG/IgM'in tespit edilmesi, birincil ila ikincil enfeksiyon arasındaki farkın tespit edilmesine ve ayrıca Dang Humması enfeksiyonlarının akut fazının izlenebilmesine yardımcı olabilir.

NS1, birincil veya ikincil dang humması ile enfekte olmuş hastaların numunelerinde ateşin başlamasından sonraki 1. Günden 7. Güne kadar bulunur.

Birincil dang enfeksiyonu durumunda IgM, hastalığın 4 ila 5. Günlerinde saptanabilir hale gelir ve birkaç ay devam eder. Bununla birlikte IgG, IgM'den sonra ortaya çıkar ve ömür boyu devam edebilir ve hem birincil hem de ikincil enfeksiyonlarda yükselebilir, ancak ikincil enfeksiyonlar sırasında çok daha yüksek seviyelere çıkabilir.
KULLANIM AMACI
Türklab'ın Dang NS1, IgG/IgM Testi, tam kan, serum veya plazmada Dang virüsünün NS1 antijeni, IgM ve IgG antikorlarının kalitatif tespitine yönelik hızlı bir kromatografik immünolojik testtir. Bu kitin bir tarama testi olarak kullanılması ve Dang humması enfeksiyonlarının teşhisine yardımcı olması amaçlanmıştır.

Hem IgG hem de IgM izotiplerini (tiplerini) hem de Dang NS1 antijenini tespit eder

IgG/IgM için;
Hassasiyet: 95,8
Özgünlük: 99,9%

NS1 için;
Hassasiyet: 95,9%
Özgünlük: 96,2%

ÜRÜN TEST TİPİ NUMUNE TİPİ OKUMA ZAMANI KİT BOYUTU KİT BİLEŞENLERİ
Dang Humması NS1, IgG/IgM KASET WB/S/P 10 Dk. 40

Test kaseti+pipet + seyreltici +

Kullanım talimatları.