+90 232 376 80 81
info@turklab.com.tr
ENFEKSİYON HASTALIK TESTLERİ

Anti-HBs TESTİ

Anti-HBs TESTİ

Ürün Broşürü

Bilgi Talep

Hepatit B, tüm dünyada görülen önemli bir küresel sağlık sorunu olarak kabul edilmekte olup, hastalığın etkilerinin en yoğun olarak görüldüğü yerler Batı Pasifik Bölgesi, Afrika Bölgesi ve Doğu Akdeniz Bölgesi'dir.

Hepatit B'nin önlenmesi, %98 ila %100 koruma sağlayan güvenli ve etkili bir aşı ile mümkündür. Yetişkinlikte hepatit B ile enfekte olan kişilerin %5'inden daha azında kronik hepatit gelişmektedir. Buna karşılık, bebeklik veya erken çocukluk döneminde enfekte olan kişilerin yaklaşık %95'i kronik hepatit geliştirecektir ki bu da bebek ve çocuklarda aşılamanın önemini göstermektedir.

Anti-HBs'lerin varlığı genellikle HBV enfeksiyonundan kurtulduktan sonra hepatit B'ye karşı bağışıklığı gösteren bir durum olarak yorumlanmaktadır. Ayrıca başarılı bir şekilde aşılanan bireyler Hepatit B'ye (Anti-HBs) karşı antikorlar geliştirir.

KULLANIM AMACI
Türklab’ın Anti-HBs Testi insan serumu, plazması ve tam kan örneklerinde Hepatit B virüsünün yüzey antijenine (HBsAg) karşı gelişen antikorların niteliksel tespitine yönelik hızlı, immünokromatografik bir testtir.

Anti-HBs'nin var olması genellikle iyileşme ve HBV enfeksiyonuna karşı bağışıklık olarak kabul edilir.

Anti-HBs pozitifliği aynı zamanda hastanın aşılanmış olabileceği anlamına da gelir.

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ
Hassasiyet: 100%
Özgünlük: 100%

ÜRÜN TEST TİPİ NUMUNE TİPİ OKUMA ZAMANI KİT BOYUTU KİT BİLEŞENLERİ
Anti-HBs KASET WB/S/P 15 Dk. 40 Test kaseti + Pipet + Seyreltici + Kullanım Talimatları