+90 232 376 80 81
info@turklab.com.tr
KARDİYAK BELİRTEÇ TESTLERİ

Troponin I Testi

Troponin I Testi

Ürün Broşürü

Bilgi Talep

Troponin I, düz olmayan kas kasılmasında (iskelet ve kalp) hayati bir rol oynayan troponin kompleksinin düzenleyici bir protein parçasıdır.

Troponin-I'in kardiyak izoformu (cTnI) yalnızca kalp kasında ifade edilir. Kardiyak Troponin I esasen kalp kası hücreleri içerisinde tutulur (sağlık durumu iyiyken kan akışında çok az miktarda troponin mevcut olsa da) ve kan akışına yüksek miktarlarda kardiyak troponinin sızması (serbest bırakılması) kalpte bir hasar olduğunu gösterir.

cTnI düzeylerinin yükselmesi, günümüzde kalbe ulaşan oksijen kaybına bağlı olarak kalp kası hücrelerinin ölümü ile karakterize edilen ölümcül bir tıbbi acil durum olan miyokart enfarktüsü (yoğunlukla kalp krizi olarak bilinir) teşhisinde standart bir biyokimyasal belirteç olarak görülmektedir.

Troponin I’in kan akışına verilmesi, kalp hasarıdan 4 ile 6 saat sonra başlar ve 2 haftaya kadar yüksek düzeylerde kalarak, kalp hasarının tespiti ve halihazırda var olan kalp problemlerinin izlenmesi için uzun bir bakış açısı sağlar.
KULLANIM AMACI
Türklab’ın Troponin I testi kalp krizinin (MI) teşhisine yardımcı olmak üzere insan tam kanında / serumunda / plazmasında insan kardiyak markörü Troponin I’in (cTnI) niteliksel tespitine yönelik immünokromatografik bir testtir.

Plazma, serum, kılcal kan veya venöz kan gibi çok çeşitli numuneler kullanılabilir.
İskelet Troponin I, Troponin T ve kardiyak miyozin ile reaksiyona girmediği doğrulanmıştır.
PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ
Hassasiyet: 99,4%
Özgünlük: 99,9%

ÜRÜN TEST TİPİ NUMUNE TİPİ OKUMA ZAMANI KİT BOYUTU KİT BİLEŞENLERİ
TROPONİN I KASET WB/S/P 10 Dk. 40 Test kaseti + Seyreltme Tamponlu Numune Toplama Tüpleri + Kullanım Talimatları.