+90 232 376 80 81
info@turklab.com.tr
CİNSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIK TESTLERİ

Anti-Sifilis Testi

Anti-Sifilis Testi

Ürün Broşürü

Bilgi Talep

Frengi, Treponema pallidum bakterisinin neden olduğu cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyondur (STI) ve tedavi edilebilir niteliktedir. Treponema pallidum, Spirochaetaceae familyasının bir üyesi olan gram negatif ve mikro aerofil bir bakteridir. Treponema çoğunlukla aktif lezyonla doğrudan temas yoluyla bulaşır. Bununla birlikte, hamilelik sırasında veya doğumda anneden fetüse de bulaşabilir ve konjenital sifilize neden olabilir.

 

Frengi enfeksiyonuna maruz kalan bireylerde serolojik yanıt sonucunda hem spesifik olmayan hem de spesifik anti-Treponema pallidum antikorları üretilir.

 

Anti-treponemal IgM, sifiliz enfeksiyonu sonucunda sifiliz lezyonları görüldükten sonra yükselmeye başlar ve saptanabilir seviyelere ulaşır. Anti-treponemal IgG antikorları, enfeksiyonun dördüncü haftasından itibaren saptanabilmektedir. Bu nedenle birçok hastada semptomlar başladıktan sonra anti-treponemal IgG ve IgM antikorlarını tespit etmek mümkündür.

 

KULLANIM AMACI

Türklab'ın Anti-Sifilis Testi, insan tam kanında/serumunda/plazmasında Treponema pallidum antijenlerine (17 kDa, 15 kDa, 47 kDa) karşı üretilen treponemal antikorların (IgA, IgM, IgG) yüksek hassasiyet ve özgüllükle kalitatif tespitine yönelik immünokromatografik bir testtir.

 

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ

  • Hassasiyet: 99,9%
  • Özgünlük: 99,8%
ÜRÜN TEST TİPİ NUMUNE TİPİ OKUMA ZAMANI KİT BOYUTU KİT BİLEŞENLERİ
Adenovirüs KASET WB/S/P 20 Dk. 40

Test kaseti+pipet + seyreltici +

Kullanım talimatları.